O autorze
Zakładki:
Tagi
Liczniki internetowe
Zastrzeżenie
Wszystkie prace są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich zdjęć i opisów. W razie takich zamiarów proszę o kontakt.
niedziela, 15 lutego 2015

Zrobiony dawno temu zegar cieszy oko w naszym salonie:) Jest dwustronny-gdy znudzi nam się jego jedno oblicze,obracamy wskazówki na lewą stronę i i mamy zupełnie inne cacko.

sobota, 25 października 2014

 Oto mój łatwy,ale czasochłonny pomysł na ozdobę -ponieważ zostało mi dużo śliskiego papieru, pozostałego z fotoksiążki, postanowiłam coś z niego wyczarować. Oto kwiatek:

Mam sporo zaległości w dodawaniu na stronie nowych przedmiotów, które dekoruję. Niestety pochłania to trochę czasu, więc robię to raz na jakiś czas.Jakiś rok temu zdekupażowałam sobie podstawkę na przepisy i jest faktycznie używana przeze mnie w kuchni. Przy okazji jest też ozdobą:)

W sypialni nad łóżkiem mam półeczkę,a nad nią ramkę z Ikei pobieloną oraz świece zrobione najłatwiejszą metodą, czyli za pomocą wtapiania serwetki gorącym woskiem.

    Dawno dawno temu byłam na szkoleniu u Pani Maryski, która prowadzi blog  http://decoupage-maryski.blogspot.com/ (polecam zajrzeć:)). Dotyczyło ono złoceń, ale przy okazji dowiedziałam się wielu ciekawostek, m.in. o metodzie zdobień za pomocą blaszek( tutek u Pani Maryski). Temat złoceń i blaszek został jednak przeze mnie odłożony na dobre 10 miesięcy, aż mnie tchnęło i w kilka dni powstało oto pudełko dla bliskiej osoby:

 

Jak się podoba? Proszę o komentarze.

Pozdrawiam,Monix

niedziela, 29 czerwca 2014

       Hej, właśnie rozpoczęła się metamorfoza starego kufra,który od zeszłego lata przeleżał na balkonie,cały śmierdzący,obdarty,służący jako przechowalnia roboczych rzeczy.....W końcu mój mąż podjął wyzwanie i zdecydował się wyczyścić papierem ściernym skrzynię,czyli przygotować ja do ozdabiania. W rzeczywistości szlifowanie jej z resztki kleju okazało się bardzo czasochłonne,więc we dwoje męczymy się już trzeci dzień..Mam nadzieję,że sąsiedzi nas nie pogonią- ze skrzyni podczas szlifowania kurzy się okropnie,jest też głośno(do szlifowania używamy nasadki ścierającej w wiertarce),a ponieważ wszystkie czynności wykonujemy na balkonie,udziela się to po części sąsiadom wokół..

      Krótka wzmianka: mój piękny kufer zdobyłam bardzo tanio z ogłoszenia internetowego,po zmarłym dziadku sprzedającego.Pochodzi sprzed 1 Wojny Światowej. Niestety na początku paskudnie śmierdział wilgocią i okazał się ogromny w swoim rozmiarze,niemniej chętnie go wzięłam. Dobrze,że przeleżał rok na balkonie,przynajmniej nieprzyjemny zapach  z niego uleciał.

     Póki co następuje etap I-czyli szlifowanie, natomiast resztę zdjęć pokażę po zakończeniu prac.

Efekt majstrowania przy kufrze:

Brakuje jeszcze rączek skórzanych z boku,ale i tak kufer wygląda fantastycznie:)

piątek, 28 marca 2014

      Ostatnio długo testowałam swoją cierpliwość, próbując zdekupażować gitarę na specjalne zamówienie. Biorąc pod uwagę wiele czynników niesprzyjających(patrz: praca zawodowa,problem z transferem zdjęć,brak wydruków i brak drukarni w otoczeniu),muszę przyznać,że i tak wybrnęłam  czasowo całkiem nieźle,bo po dwóch miesiącach :P Dobrze,że oczekującemu nie zabrakło cierpliwości i zrozumienia.. niemniej gitara w ostatecznym i końcowym wyglądzie bardzo się spodobała,co mnie niesamowicie cieszy i dopinguje do dalszego działania:)

Póki co zdjęcia w trakcie tworzenia:

 

 

I efekt końcowy:

 czwartek, 30 stycznia 2014

Psia butelka po pysznym Bayleisie:)

Donicę zrobiłam na "surowo".tzn. nakleiłam motywy i polakierowałam całość. Wydaje mi się czasami,że nie ma potrzeby malowania wszystkich rzeczy pod decoupage, gdyż same w sobie są z natury ładne.

W moim niedawno zakupionym mieszkaniu donica z pnączami będzie w sam raz,zdobiąc wiosną balkon:)

01:30, monix444 , donice
Link Dodaj komentarz »

Dużo rzeczy decoupage'owych przybyło od ostatniego wpisu,jednak brak mi było chęci rzucania się w otchłań mojego maleńkiego bloga..

Chustecznik ,kolejny już,przecierany,cieniowany nieudolnie ma na dole cudne wypukłe zdobienia (pasta strukturalna na szablonie). W środku również zdobiony kwiatami i przecierkami.

wtorek, 11 grudnia 2012
 
1 , 2